Wspaniały Pies

Slide

Nasza misja

Psie szkolenie i terapia od zawsze było trudnym tematem pod względem pozyskiwania wiedzy na jego temat. Dziedzina ta jest zupełnie nie uregulowana prawnie, przez co w imię treningu można praktycznie wszystko. Mimo dużej wrażliwości na krzywdę zwierząt opiekunowie gubią się, kiedy słyszą od trenera, że dzięki przemocowym rozwiązaniom ich pies „wyzdrowieje”. Czy to prawda? 


Kiedy nie ma żadnych organów sprawujących pieczę nad etyką pracy ze zwierzętami, jedynym sensownym rozwiązaniem jest według nas posługiwanie się wiedzą popartą badaniami naukowymi. Jednym z podstawowych dziedzin nauki, jaką kierujemy się w naszej pracy jest BEHAWIORYZM (nie mylić z behawiorystyką), który oryginalnie był nurtem psychologicznym również stojącym w kontrze do introspekcyjnej, mistycznej psychologii, w której królowały teorie bez poparcia. Dzięki behawioryzmowi poznaliśmy mechanizmy rządzące zachowaniem, a także mamy narzędzia, by to zachowanie zmienić. Co więcej, behawioryzm jasno mówi nam też, że awersja nie tylko nie rozwiązuje prawdziwej przyczyny problemu (można porównać ją do leków przeciwobjawowych, które działają tymczasowo), ale też wiąże się z serią skutków ubocznych. 

Zespół ludzki

Nadpobudliwość

Ciągnięcie na smyczy

Lęk separacyjny

Zjadanie śmieci

Trudne emocje

Przywołanie

Rozwiązywanie problemów

Zachowanie psa jest dla Ciebie utrapieniem? Chcesz, by pies po prostu poczuł się lepiej, nie czuł lęku i nie był nadmiernie pobudzony? 

 

Wykorzystując najnowszą wiedzę na temat behawioryzmu i etologii psów możemy zmienić to, jak czuje i zachowuje się pies, i to bez przemocy! 

Nauka nowych zachowań

Chcesz nauczyć psa chodzić blisko na spacerze? A może reagować na przewołanie oraz na inne przydatne sygnały, takie jak „na miejsce”, „zostań” czy „zostaw”? Sztuczki sprawiają Wam wiele radości i chcesz poszerzyć Wasz repertuar?


Lepsze zrozumienie psa i jego języka

Co oznacza, kiedy pies się oblizuje albo ziewa? Jak psy się komunikują? Czy mój pies jest zestresowany? Chcesz lepiej poznać język psów i lepiej rozumieć swojego podopiecznego? Psy cały czas mówią, tylko robią to w inny sposób, niż my. Obecna wiedza pozwala na zrozumienie o wiele większej liczby sygnałów, niż warczenie czy merdanie ogona.

Nie daj sobie w mówić, że przemoc to konieczność!

Nawet jeżeli odłożymy etykę na bok, szkolenie bez awersji jest po prostu skuteczniejsze, niż te z użyciem kar. Zgodnie z zasadami warunkowania, żadna nieprzyjemność nie pozostanie bez skutków ubocznych, do tego karanie psa to tylko zaleczanie objawów – nie zadajemy sobie pytania, CO TAK NAPRAWDĘ wywołuje dane zachowanie (stres organizmu, lęk, ból, niezrozumienie). To my jesteśmy nauczycielami naszych psów i to po naszej stronie leży pokazanie im, jak funkcjonować w naszym świecie. „Nie wolno” to nie zachowanie!

Opinie klientów:

Odkryj na nowo swojego Wspaniałego Psa

Zobacz, jak szkolenie może zmienić nie tylko zachowanie Twojego psa, ale też jak pozytywnie wpłynie na Waszą relację.
CZAS NA ZMIANĘ!