O nas

Wspaniały Pies to nie tylko usługi szkoleniowe zwierząt. To też projekt mający na celu pomóc opiekunom odnaleźć się w natłoku sprzecznych informacji.

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że podejście do naszych podopiecznych prężnie się zmienia. Na temat ich rozumowania, sposobie przetwarzania otaczającego świata i zachowania powstaje masa tekstów, filmów, książek, wykładów, a nawet całych kursów i studiów. Opiekunowie mają więc w czym przebierać, jeżeli chcą zdobyć dodatkową wiedzę. Niestety, źródła te są często niespójne.

Czynników wpływających na brak tej jednorodności jest kilka. Nie ma np. żadnych wymogów, które musiałaby spełniać osoba zajmująca się szkoleniem zwierząt czy edukacją ich dotyczącą. Co za tym idzie, każdy może mówić co chce i gdzie chce (nawet na kursach których koszt osiąga niemałe kwoty). Co gorsza, zwierzę, a w szczególności towarzyszące takie jak pies, istnieje w naszej kulturze od bardzo dawna, przez co na zawartość informacji na ich temat często ucieka bardziej w kierunku zabobonów, zamiast naukowo udowodnionych faktów.

We Wspaniałym Psie mamy misję, by to zmienić, a także staramy się edukować, jak znajdować źródła, które pozytywnie wpłyną na rozumienie swoich podopiecznych oraz jak rozpoznać te budzące wątpliwość.

O Barbarze

Szkoleniem zwierząt interesuję się od dziecka.