Tak! Nie tylko da się nauczyć psa spokojnych zachowań, ale i zmienić jego reakcję emocjonalną na wcześniej pobudzające psa bodźce. Na kursie dowiesz się, jak to osiągnąć!
Cześć! Nazywam się Barbara Sikorska i jestem trenerką i behawiorystką psów. Pracuję w nurcie Science-Based, czyli wykorzystuję informacje poparte badaniami naukowymi w pracy ze zwierzętami. Co za tym idzie nie spotkasz się u mnie z zaklinaniem, czy eufemizmami pod którymi kryją się podejrzane metody, a poza prezentowaniem ćwiczeń będę starała się również wyjaśnić, jak, co i dlaczego się dzięki nim zmienia.
Na tym kursie pokażę Ci, że spokoju można nauczyć, i oczywiście wyjaśnię, jak to zrobić. Podzieliłam kurs na trzy części, aby wprowadzić Cię w tematykę w sposób przystępny, stopniowo zwiększając poziom skomplikowania i trudności ćwiczeń. Możesz w dowolnym momencie stwierdzić, że przyswojony materiał wystarczająco spełnia Twoje potrzeby!
Pobudzenie = stres
Zaczniemy od tematu psiego stresu. Z fizjologicznego punktu widzenia pobudzenie to stres dla organizmu, a i zestresowany pies to też najczęściej pobudzony pies. Tak więc pierwszą rzeczą, na jakiej się skupimy, będzie obniżenie poziomu stresu psa. Pomogę Ci zidentyfikować stresory oraz podpowiem, jak je zredukować bez kompletnego wywracania życia do góry nogami. Poruszymy też temat samoregulacji – czym jest i jak różni się od samokontroli.
Jak nauczyć psa spokojnych zachowań?
Z kolejnej części dowiesz się jak pracować z zachowaniem psa. Pokażę Ci jak zmienić obecne zachowania, które pies wybiera w momencie pobudzenia na inne, takie, które nie będą nikomu przeszkadzać. Dowiesz się jak nauczyć psa nowych zachowań, takich, które pozwolą psu samodzielnie przywrócić się do stanu równowagi. Tu będziemy pracować dwutorowo – nauczymy psa zrzucać stres “w aktywny sposób” oraz wyciszania się. Możesz porównać te dwie ścieżki do naszego uspokajania się przez ruch czy inne aktywne zajęcia LUB próbę wyciszenia się przez wzięcie kilku głębokich oddechów. Pokażę też jak wprowadzić elementy samokontroli i jak “przykleić” wybrane spokojne zachowanie różnych sytuacji.
Zmiana reakcji emocjonalnej
W ostatnim segmencie skupimy się na “Świętym Graalu” nauki spokoju. Dowiesz się jak zmienić reakcję emocjonalną psa tak, by bodźce obecnie dla niego pobudzające po prostu go nie ruszały. I tak, jest to możliwe! Jest to mój ulubiony sposób pracy i właśnie dzięki tym ćwiczeniom moje psy są tak spokojne, kiedy np. inny pies ma trening, przychodzą goście, czy w obecności zwierzyny.
Co składa się na kurs?
tygodnie
Tyle trwa cały kurs, ale dostęp przysługuje dłużej.
Kurs znajduje się na naszej platformie e-learningowej. Po zakupie dostępu do kursu otrzymasz link do swojego profilu. Z platformy możesz korzystać na dowolnym urządzeniu, kiedy chcesz i gdzie chcesz!
Kurs „Jak nauczyć psa spokoju” składający się z 3 wykładów z ilustrowanymi prezentacjami i filmami, 2 e-booków z rozwinięciem tematu i ćwiczeniami krok-po-kroku.
Dla wszystkich osób chcących dowiedzieć się więcej na temat spokoju i pobudliwości u psów. Poza tytułową nauką spokoju na kursie zostaną dokładnie omówione mechanizmy odpowiedzialne za uczenie się zwierząt.
Od razu po zakupie dostajesz dostęp do naszej platformy e-learningowej, z której możesz korzystać w dowolnym momencie. Jeżeli nie możesz uczestniczyć w którymś ze spotkań, nie martw się, będziesz mógł zobaczyć nagranie później.
Mamy ciasteczka nie tylko dla psów. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, kliknij "Zaakceptuj wszystkie". Możesz też wybrać rodzaj ciasteczek klikając "Ustawienia".
Przeczytaj naszą politykę ciasteczek