Wspaniały Pies

Slide

Wspaniały Pies

Wspaniały Pies

to Twój pies!

Być może czasem wydaje Ci się, że jest inaczej. My obiecujemy jednak, że w każdym psie jest Wspaniały Pies i pomożemy Ci go odnaleźć!

to Twój pies!

Być może czasem wydaje Ci się, że jest inaczej, my obiecujemy jednak, że w każdym psie jest Wspaniały Pies i pomożemy Ci go odnaleźć!

Wspaniały Pies

to Twój pies!

Być może czasem wydaje Ci się, że jest inaczej, my obiecujemy jednak, że w każdym psie jest Wspaniały Pies i pomożemy Ci go odnaleźć!

Cześć, tu Barbara!

To właśnie ja prowadzę terapię i szkolenia zwierzaków we Wspaniałym Psie. Jestem typową „behawiorystką”, tj. w swojej pracy  wykorzystuję przede wszystkim wiedzę z zakresu behawioryzmu. Etycznie identyfikuje się z filozofią LIMA, czyli w pracy zawsze wybieram metody najmniej inwazyjne i awersyjne. Potocznie nazywa się to „pozytywnym szkoleniem” – na zajęciach nie spotkasz się u mnie z  zaleceniem kolczatki, szarpania psa czy „ustawiania”. 

6 przykazań Wspaniałego Psa

Opieraj się na dowodach naukowych

Zanim uznamy coś za prawdę, zapoznajemy się z dostępnymi na ten temat badaniami naukowymi, biorąc pod uwagę ich jakość.

Jak najmniej inwazyjnie, minimalnie awersyjnie

Pracuj w nurcie LIMA, zawsze stawiając wzmocnienie pozytywne na pierwszym miejscu.

Rozwiązanie źródła problemu

Nie patrzymy na samo zachowanie, tylko na jego źródło. Potrzeby, emocje, zdrowie, stres organizmu? Gdzie leży przyczyna?

Pies umie tyle, ile go nauczymy

To my jesteśmy nauczycielami naszego psa i to po naszej stronie leży odpowiedzialność za poziom jego umiejętności.

Nie mierz psa swoją miarą

Zakładanie, że pies na pewno coś rozumie, jest zwykle bardzo krzywdzące dla psa. Pies różni się od nas w możliwościach poznawczych od nas i warto o tym pamiętać.

Pies to nie robot

Nawet najlepiej wyszkolony pies może się czasem pomylić, może go coś zaboleć lub być zbyt zestresowanym, by zachować się w oczekiwany sposób.

Czytaj na blogu:

Odświeżam temat z czasów protestów. Także w przypadku parady, zostawienie psa w domu jest lepszym pomysłem, niż zabranie go na marsz. Hałas, gorąc i ogólny natłok bodźców nie czynią para

...i obserwuj na instagramie: